Uzaktan Müşteri Edinimi Uygulaması

Kuruluşların yeni müşteri/abone edinimi prosedürlerinde uyguladıkları işlemleri fiziki olarak gerçekleştirmeye gerek duymadan dijital platformlar üzerinden güvenilir bir şekilde gerçekleştirmelerini sağlayan çözümümüzdür.

Digital Onboarding Çözümü ile Hızlı ve Kolay Doğrulama

Uzaktan Müşteri Edinimi Çözümümüz ile kuruluşların mobil uygulamalarına veya web platformlarına entegrasyonu sağlanacak bir SDK (Yazılım Geliştirme Kiti) üzerinden kullanıcıların kimlik kartları üzerindeki biyometrik yüz verisi ile anlık olarak çekilecek özçekim (selfie) görüntüleri üzerinde gerçek zamanlı yüz eşleştirme kontrolü yapılarak biyometrik kimlik doğrulama yapılması sağlanmaktadır.

Kullanıcıların biyometrik verilerinin herhangi bir ortamda saklanma ihtiyacı olmadan gerçek zamanlı yüz eşleştirme kontrolünün sağlanması ile Kişisel Verilerin Korunumu Kanunu mevzuatlarına uygun bir şekilde uzaktan biyometrik kimlik doğrulamasının denetlenebilmesine olanak vermektedir.

Üç Adımda Müşteri Edinin

  • Kimlik Bilgilerinin Çıkarımı

Müşteriler, bir cep telefonu veya bilgisayar web kamerası kullanarak kimlik fotoğrafını kolayca çekebilir. Kimlik görüntüsü üzerindeki bilgilerin yapay zeka tabanlı gerçek zamanlı çıkarımının gerçekleştirilmesini sağlayan ‘Optik Karakter Tanımlama’ modülü aktif hale gelir.

 
  • Kişinin Doğrulanması

Açılan selfie kamerası ile yüz tespiti gerçekleştirilir. Yüz tespiti sırasında doğrulama yazılımlarını aldatmalara yönelik girişimlerin önüne geçilmesinin ve güvenliğin sağlanması amacıyla ‘Canlılık Analizi’ modülü devreye girmektedir.

  • Sonuç

Alınan kimlik üzerindeki yüz resmi ile anlık çekilen selfie görüntüsü ile geliştirilen eşleştirme algoritması sonucunda kullanıcı bilgilendirilir ve yönetici sisteme durum bilgisi işlenir.

Kullanım Alanları

İhtiyaçlarınız İçin Doğru Adres

 Yenilikçi çözümlerimizle hizmetinizdeyiz

BioVis-Biyometrik Kimlik Doğrulama Cihazı
Daha Fazla
DigiVis-Uzaktan Müşteri Edinimi Uygulaması
Daha Fazla
PayVis
Yüz ile Ödeme Sistemleri
Daha Fazla
X